FG DJs | Murat Uncuoğlu 

Murat Uncuoğlu

Liseyi bitirdikten sonra Türkiye'ye CD ve LP ithal eden CD Land'de calışmaya başlamasıyla dans müziği arşivi nedeniyle aldiği DJ'lik teklifleri ve onu izleyen özel parti performansıyla profesyonel müzik hayatına başlayan Uncuoglu,1987 yılında Bodrum Hadigari'de resident oldu.

 

1992 yılında elektronik müziğin kalbi olan Londra'ya taşınan Murat Uncuoglu, gündüzleri London's Media Productions'da ses mühendisliği eğitimi alırken, geceleri Londra kulüplerinde boy gösterdi. 1994 yılında Türkiye'nin ilk dans müziği radyosu 2019'un kuruculuğunu yaparak, ülkemizde dans muziğinin ve Underground kültürünün yayilmasi için en önemli adimlardan birini atmış oldu. Bu arada Raks Marşandiz stüdyolarında çalmaya basladı. Besteci, şarkıcı ve aranjör Aytekin Kurt'la tanıştıktan sonra, onunla ortak olarak Miracle Workz adlı bir prodüksiyon şirketi kurarak Türkiye ve dünya çapinda eserler üretmeye başladı.

 

Tarkan, Sertap Erener, Levent Yüksel gibi Türk Pop müziğinin en kaliteli isimlerine yaptigi remixlerle elektronik müziği Türk dinleyicisine tanitmakta önemli bir rol üstlendi.

 

İstanbul'un en iyi kulüplerinden 7th House ve Switch'de resident DJ olan Murat Uncuoglu; Max Graham, Dave Seaman, Lemon8, Kasey Taylor, Andy Jarod, Stewart Rowell, Breeder gibi birçok isimle aynı sahneyi paylaştı.

 

 

Ülkemizin en büyük elektronik müzik prodüktörlerinden Murat Uncuoglu'nun Alican & Soner ile beraber kurduğu Teknikal Rotation isimli bir plak sirketi var.

My dub track
All Rights Reserved © 2012 FG DJ’S