FG DJs | Altan Balgır 

Altan Balgır

Çocukluk yıllarındaki zamanını Hip Hop,Soul ve Techno müzik dinleyerek geçiren Altan Balgır, elektronik müzik ile 1995'li yıllarda dinleyici olarak gitmeye başladığı gece kulüplerinde tanıştı. Bu müzik türünün derinliğini ve insanlar üstündeki etkisini daha iyi kavramaya başladıktan sonra çocukluk arkadaşları ile birlikte kendi ev ve tekne partilerini düzenlemeye başladı. Yapmış oldukları bu partilerde aynı zamanda amatör olarak çalmaya başlayan DJ Altan daha sonraları arkadaşı olan DJ Rabu sayesinde zamanın en iyi elektronik müzik yayını yapan ve kendisinin de yakından takip ettiği radyo FG 93.7’nin halen müzik direktörlüğü görevini sürdürmekte olan Uğur ÖZGÖNÜL aka DJ Uhr ile tanışır.

 

Profesyonel DJ’lik anlamındaki ilk adımını bu işin okulu olarak sayılabilecek FG 93.7 de attıktan sonra 2004 senesinde kendi radyo show unu hazırlamaya başlar.İçinde her zaman Techno müzik tutkusu olmasına rağmen müziğin tek düzelik ile sınırlı kalamayacağına inanan ve bundan dolayı setlerinde Pre Disco'dan Nu Disco'ya House'tan Deep Tech ve Tech House'a kadar bir çok türe yer vermeyi ve geniş bir yelpazede sunduğu müziğini kompozisyon halinde dinlenilecek bir şekle getirebilmeyi başarmaktadır.

 

Geniş bir müzik bilgisine ve alt yapısına sahip olmasından dolayı Chill Out Festival, Electronica Festival ve Global Gathering gibi farklı konseptlerdeki Türkiye'nin önemli festival ve organizasyonlarında yurt içinden ve yurt dışından olmak üzere pek çok sanatçı ile aynı sahneyi alma şansını yakalamıştır.

 

 

Prodüksiyon çalışmalarına ağırlık vermeye başlayan Altan, bu sektörde önde gelen eğitim kurumlarından biri olan SAE Institute'de Audio Engeneering and Production üzerine eğitim görmektedir.

My dub track
All Rights Reserved © 2012 FG DJ’S