FG DJs | Özgür Özgencer 

Özgür Özgencer

Oyuncu olarak çeşitli televizyon ve sinema projelerinden de tanıdığımız Özgür Özgencer 1977 yılında İstanbul’da doğdu. Müziğe olan ilgisini küçük yaşta babasının plaklarıyla keşfetti. Evde sürekli müzikle haşır neşir olarak geniş bir müzik bilgisine sahip oldu ve üniversite eğitimine devam ederken 1997 yılında Blue Jean'de müzik yazarı olarak çalışmaya başladı.

 

Takip eden yıl Radio 2019'da program yapmaya başlayarak profesyonel olarak radyoculuğa adım atan Özgür Özgencer, radyo el değiştirip müzik tarzını farklılaştırana kadar burada çalışmaya devam etti. Radio 2019'dan sonra radyo macerasına ara verdi ancak müzik yazarı olarak dergilerde çalışmaya devam etti. Bu süre içerisinde çeşitli televizyon kanallarında da müzik programları hazırladı ve sundu.

 

 

2005 yılında FG 93.7 bünyesinde yeniden radyo programı yapmaya başlayan Özgür Özgencer, radyonun en çok dinlenen programlarından biri olan FG Countdown'ı hazırlıyor ve sunuyor. Onun için bir tutku olan radyo dışında; oyunculuk kariyerine devam ediyor, sunuculuk ve dublaj yapıyor.

My dub track
All Rights Reserved © 2012 FG DJ’S