FG DJs | Cem Öztürk 

Cem Öztürk

Elektronik müzik ile 2000’li yılların başlarında dinleyici olarak tanışan Cem Ozturk, kısa bir süre sonra, bunun sadece bir müzik türü olmakla sınırlı kalmadığını farketti... 

Bu müzik türü, bünyesinde aynı zamanda düzenli bir “Beat” disiplini barındırıyordu ve kendine has bir felsefesi, derinliği vardı. Zamanla bu onun için bir tutkuya ve hatta takıntıya dönüştü.  

Bu müziği dinlemek onun için artık yeterli değildi. Bu oluşumun bir parçası olmak için bir şeyler yapmalıydı. Tabi ki DJ olmaya karar verdi çünkü ona göre DJ’lik en önemli roldü, onlar, bu işin başrol oyuncularıydı… 

Gece gündüz, sürekli çok çalışıp, pratik yaparak kendini kısa süre içerisinde geliştirdi. 
Sonunda 2002 yılında rüyası gerçek oldu ve İstanbul’daki en önemli kulüplerde “Warm-Up” setlerini çalmaya başladı. 


Uzun zamandır Techno müziğe olan tutkusu, kendisine tarz olarak hangi “Genre”yi seçeceği konusunda kararını vermekte ona büyük kolaylık sağladı. 

Birçok kulüpte ve önemli festivallerde performans sergileyen Cem Öztürk “HYPERION” Series setleri ile Mixcloud Techno ilk 100 set sıralamasında genellikle üst sıralarda yer almaktadır.

Türkiye’nin en iyi elektronik müzik radyo istasyonu olan Radio FG 93.7’de "Çarşamba" geceleri 01:00-02:00 saatleri arasında, radyo programı yayınlanmakta olup, yaz aylarında ise Los Angeles’da bulunan “W” Hollywood Rooftop Club ve Club AVALON’da çalmaktadır... Şu an ki en büyük hedefi ve konsantrasyonu başarılı bir “Producer” olmaktır. 

Uzun süreli mixleri ve mix yeteneğini performansına başarılı bir şekilde yansıtmasının, setlerindeki enerjiyi sürekli yüksekte  tutmasında önemli bir rolü vardır.

Geçmişten bugüne, fanatizm boyutunda tutku beslediği, ve genellikle çaldığı Techno' nun yanı sıra, kimi zaman hazırladığı, deep ve dark soundlardan oluşan, progressive setlerini, yüksek BPM’lerde çalmasıyla ortaya çıkan,  farklı ve kendine özgü bu “Genre”, Cem Öztürk’ün tarzını oluşturmaktadır...

www.cemozturk.net

www.soundcloud.com/cemonboard

My dub track
All Rights Reserved © 2012 FG DJ’S