FG DJs | Ilker Aksungar 

Ilker Aksungar

Elektronik müziğin ülkemizdeki önemli temsilcilerinden İlker Aksungar’ın müziğe ilgisi 80’lerin başında dayısının kayıt stüdyosunda başlamıştır. Uzun yıllar bu stüdyoda görev yapan DJ U.F.U.K., Aksungar’ın kariyerindeki en önemli isimlerin başında gelmektedir. Müziğinin ve kariyerinin gelişimine önemli katkı yapan bir diğer isim ise Murat Uncuoğlu’dur. House müzik ve türevlerini benimseyen Aksungar, setlerinde yer yer techno ve electronicaya kadar uzanan geniş bir yelpazede performans sergilemektedir.

 

2001 yılında Hip Production & Şişli Belediyesi “Gençlik için Müzik” projesinde eğitim gördükten kısa bir süre sonra bu projede eğitmenlik görevini üstlenen Aksungar, 2004-2007 yılları arasında Burn & MTV Dance Heat projesi ile birçok üniversitede workshoplara katılmış ve danışmanlık yapmıştır. 2007-2012 yılları arasında birçok sanatçıyla birlikte sahne alarak Fanta Gençlik Festivali, Coca-Cola Soundwave gibi ülke çapında birçok turnede ve yurt dışında birçok festivalde performans göstermiştir. 2009’da RedBull Türkiye takımına katılmış, ülke çapında birçok etkinlikte yer almıştır. 

2011 yılında ülkemizin en kapsamlı elektronik müzik oluşumu HOUSEKEEPER'ı hayata geçirmiş, bu isim altında bir podcast serisi yayınlamış, etkinlikler düzenlemiş, sosyal sorumluluk projeleri ile farklı dallardan sanatçılarla bir araya gelerek birçok projeye imza atmıştır. 2005 yılından bu yana cumartesi akşamları FG 93.7’de kendi programını hazırlayan Aksungar, 2012 yılında FG DJ’s’in A&R pozisyonuna getirilmiştir.

2012 yılında İstanbul’un en köklü kulüplerinden indigo’nun resident DJ kadrosuna katılmış ve birçok önemli isimle birlikte performans sergilemiştir.

MTV Burn Dance Heat, Movida Corona, FG Newcommer, Boğaziçi Üniversitesi DJ Yarışması gibi organizasyonlarda jüri ve mentorluk görevini üstlenmiştir.

 

Frankie Knuckles, Masters At Work, Mousse T., Noir, Joris Voorn, Carl Cox, Joe Klaussel, Sasha & Digweed, DJ Koze gibi isimlerle birlikte performans sergileyen Aksungar, MTV Dance Heat, World DJ Fund, Creamfields, Electronica Festival İstanbul, Global Gathering, Coca-Cola Soundwave Tour, Rock’n Coke, Chill Out Festival, Formula 1, DIYNAMIC Festival, Bremen Jazz Festival, Fanta Gençlik Festivali, Nike Run İstanbul gibi önemli organizasyonlarda DJ olarak yer almış, Nike Run İstanbul, Nike N+TC Tour, Nike Women Race gibi önemli organizasyonlarda da müzik direktörü olarak görev almıştır.

My dub track
All Rights Reserved © 2012 FG DJ’S